София 1619, кв. Княжево
бул. "Цар Борис III" № 315
029571108
Записване за консултация
Трансплантация (присаждане) на коса Процедури преди и след присаждането на коса

Процедури преди и след присаждането на коса

Протокол с препоръки, подпомагащи процедурата за присаждане на коса

 

Протоколът включва различни видове процедури, подпомагащи пред- и следоперативния период при присаждане на коса. Представлява схема от процедури, подготвящи скалпа и донорската зона (ако е необходимо за самото присаждане), а след това и по-доброто прихващане на присадките. Коя точно схема ще бъде най-подходяща за Вас, се уточнява на предварителна консултация, по време на която се обсъждат Вашите индивидуални нужди. С такива процедури можем да помогнем и на пациентите, които имат начален косопад, изтъняване на косата и други проблеми, НЕНАЛАГАЩИ трансплантация на коса. Всички описани манипулации са препоръчителни и не могат да заместят присаждането на коса.

 

I. Предоперативна терапия за коса:

 

1. PRP (Platelet Rich Plasma) 1 месец преди операцията – 3 процедури приблизително през 14 дни;

2. Мезотерапия 1 месец преди операцията – 4 процедури през 10 дни;

3. Терапия с филъри за коса 75 дни преди операцията – 4 процедури през 14 дни;

 

II. Следоперативнa терапия за коса 2 седмици след трансплантацията:

 

1. PRP – 3 процедури през 14 дни;

2. Мезотерапия – 4 процедури през 10 дни;

3. Терапия с филъри за коса – 4 процедури през 14 дни;

 

III. Примерни пакети за пациенти, които са били трансплантирани, които не се нуждаят от трансплантация или не подлежат на такава (за сгъстяване на коса или стациониране на косопада):

 

1. Базова терапия: (1) 3 PRP процедури през 2 седмици

2. Интермедиерна пакетна терапия: (1) мезотерапия – 4 процедури през 10 дни

3. Комбинирана високоинтензивна и комплексна пакетна терапия за коса с продължителност 3,5 месеца: (1) PRP – 3 процедури през 14 дни; (2) мезотерапия – 4 процедури средно през 10 дни; (3) терапия с филъри – 4 процедури през 14 дни.

 

IV. Козметика, естетични продукти за коса и терапия за растеж на косата – всички продукти могат да бъдат закупени в клиниката.

 

Продуктите, които предлагаме за употреба след процедурите ни, са на марката DSD de Luxe – медицинска козметика за коса.

Клиниката работи със специалистите от трихологичен център Лилия, където насочваме нашите пациенти, при необходимост, за лечение при проблем на кожата на главата и косата.

 

Цени:

XL Hair - 80 € (за една апликация)

- Пакет от 4 процедури – 280 €

DR. CYJ - 180 € (за една апликация)

- Пакет от 4 процедури – 670 €

PRP – 300 €

PRP с хиалуронова киселина – 350 €

- Пакет от 3 процедури – 840 €